Herní výběr

Tak nám skončil letošní Quakecon. Tlustý americký děti se při reklamních akcích popraly o trička, novináři vyzkoušeli Brink i Fallout New Vegas a na ukázky Doom 4 si počkáme další rok.

Eso v rukávu měl geniální nerd John Carmack, co by vystupováním v pohodě zapadl do The Big Bang Theory. Nejnovější akčňárnu Rage plynule rozběhal na svym iPhonu a diváci hvízdali nadšením. Datum vydání bylo ohlášeno na 13. září příštího roku. Hra se chystá pro PC, PS3 i Xbox 360.

Překvapení ale nepřinesl jen Quakecon. Donekonečna odkládaný a už i oficiálně pohřbený pokračování kulervoucího Duke Nukema zase ožívá. Spekuluje se o tom, že novej díl s trefným podtitulem Forever dodělá partička která vyvíjela Borderlands, tedy Gearbox. Vedení společnosti odmítlo se  k záležitosti vyjádřit, situaci "možná" objasní v září. No, Dukova naděje umírá poslední.

Zemřít se ale nechce ani nekonečný sérii The Sims. Autoři oznámili, že nepřímý pokračování zasadí do středověku a hráči tak budou virtuálně opečovávat třeba krále, kováře nebo mága. Vaše obrazovky zažijou středověk na jaře 2011.

Teroristi, mafiáni a biologickej šok

Pokud jste začátkem milénia neprděli do trenek, možná se vám vybaví cyberpunková série Deus Ex. Tajnej agent se za pomoci hackování a dobře mířenejch kulek snaží bojovat s teroristickejma organizacema. Začátkem příštího roku má vyjít pokračování a vy můžete čeknout první video ze hry.

Novinky přináší i zvrácenej svět Bioshocku. Jeho fanoušci se dočkají hned tří dobrodružství. Konzolisti by tenhle tejden měli mít k dispozici přídavnej balík Protector Trials, PC hráči si na něj ještě nějakou nespecifikovanou chvilku počkaj. Na podzim vyjde taky dodatek Minerva's Den. Přinese nový zbraně, postavu i Big Daddyho.

Nejzásadnější je ale ohlášení Bioshock Infinite, kterej narozdíl od druhýho dílu a přídavnejch balíků vyvíjí původní tým. Infinite se loučí s podmořským světem Rapture a přenáší hráče do osmnáctýho století. Jak napoví první ukázka, Art-deco styl střídá steampunk a dynamika hry bude hodně jiná. Vydání je plánovaný na rok 2012.

Nový zabijáci nudy

Červenec a srpen jsou vyhlášený období herního sucha a za zmínku proto stojej jen tři nový tituly:

Starcraft 2 - Správnej tvrďák Jim Raynor se vrací. Narostly mu vlasy a bradka, utápí se v chlastu a znovu trpí božským komplexem. Nesnáží se zachránit jen lidskou rasu, ale rovnou celou galaxii... Skvěle provedenou kampaň s klišé příběhem můžu jenom doporučit. Přidejte vybroušenej multiplayer i uživatelský mapy a máte zábavu na desítky hodin.

Kane & Lynch 2 - Dvojice psychopatů dělá bordel i v druhým díle, kterej je stejně špatnej jako ten první. Směšněj příběh a opruzná hratelnost zabalený do zajímavý grafiky. Nebrat.

Pokračování se dočkala i legendární česká Mafia. Té se ale budu věnovat už v samostatném článku, kterej můžete čekat na stránkách Youngstyle co nevidět. Takže zůstaňte věrný, prdelky.