Kdo si \"hraje\", nezlobí
Aneb jak se zabavit na privatku...
Kalení na privátě považuji za příjemnou alternativu venkovního zevlování. Přijdou časy, kdy nám počasí přát nebude, kdy nám peněženka nedovolí jít do hospody a co bychom to byli za mládež, abychom v pátek večer seděli doma a koukali do zdi?
Většina z nás zajisté s radostí slyší větu „Odjeli mi rodiče, bude privát!“. Na rozdíl od výše zmíněných možností kulturního vyžití má privátění několik výhod:
- Peníze. Všem je nadmíru jasné, že deset pivek v hospodě nám peněženku vyždíme mnohem víc než litr vína s kolou. A navíc – pití si můžete kdykoliv dolít sami a nemusíte čekat, až se obsluha uráčí vyslyšet Vaši urgentní výzvu na dodání jednoho Gambrinusu.
- Čas – nejste omezeni otevírací dobou hospody. V lepším případě skončíte k ránu a zapadnete rovnou do postele, bez nutnosti použít hromadnou dopravu (tudíž nemusíte sdílet jednu tramvaj s podivnými lidmi jedoucími donikam, popřípadě se účastnit pouličních bitek a se nechat okrást.)
- Teplo – oceníte především v zimě.
- WC – přeci jen křoví v parčíku nemá na pořádnou domácí toaletu.
- Vše ostatní – cokoliv potřebujete, máte vždycky po ruce.
Ne vždy se však budete na privátě bavit. A tehdy přijde Váš čas – musíte se pokusit nenápadně zorganizovat nějakou aktivitu, která všechny přítomné přivede do onoho blaženého opileckého stavu.
Aneb návod „Jak se rychle ožrat!“
Vole se neříká ...
Trávíte-li čas s lidma, kteří nadmíru a rádi používají slovo vole, navrhněte následující „hru“: Za každe vole (ty vole, tyweee apod.) si dotyčný bude muset dát panáka (lok, 3 loky, atd.) Úspěch zaručen. Po několika ty vole uslyšíte dialogy typu:
„Tywee to je hustý… „Tímto tempem máte zábavu zaručenou už za pár minut.
„Jéééé a dáváš panáka ty vole!“
Závody
Závodění spočívá v pití alkoholu a postupném zvyšování loků. Příklad: K pití máte vodku s džusem (každý má svou skleničku) a začínáte na třech locích. První člověk dá 3 loky, druhý dá také tři a tak dále, dokud se nenapijí všichni. Potom začíná opět ten, co pil jako první a musí vypít 4 loky. Po pár kolech budou zajisté všichni brzo veselí (Pozor: Nedoporučuji závodit s tvrdým alkoholem!:) )
Buffalo stop
Hra spočívá v tom, že musíte zvedat skleničku s pitím jinou rukou, než kterou obvykle používáte (např. pravák musí pít levou a naopak). Jestliže se někdo splete a vy ho nachytáte, řeknete „Buffalo stop“ a dotyčný musí vyexovat zbytek moku ve sklenici. Rychlé a účinné.
Kalící Poker
Máte-li při ruce karty a znáte pokra, nabízí se další vhodná aktivita. Pravidla jsou stejná jako u normálního pokeru, s tím rozdílem, že se nevsázíte o peníze, ale o loky (např.: poker s pěti hráči: každý vsadí na začátku tři loky – po prvním kole tři lidi položí karty a pijí po třech locích). Zbydou dva – první zvýší sázku na osm loků, druhý dorovná, první zvedne na třináct… a tak dále. Ten, kdo prohraje, pije. Počet vsazených loků není omezen a nedostatek pití ve sklenici není omluva.
Karty a kostky
Prakticky všechny hry se dají hrát o loky – nejlepší jsou rychlé hry, kdy vyhraje pouze jeden člověk – například Voko bere. Za půl minuty je hra dohraná a nezbývá než pít a pít a pít ...
A nejlepší na konec – zahrajte si všechny hry najednou! Jen si představte situaci: Hrajete kalícího Pokera, Váš kamarád prohraje a řekne „Tyvole zase já!“, napije se a chytne sklenici do pravé ruky… Nezbývá než se usmát, říct „Buffalo stop“ a kamarádovi opatrně připomenout, že „ty vole“ se přeci neříká ...