08. 04. 2014

HP Beats Audio: Aby zvuk zněl jak autor chtěl

Vzít si notebook s sebou na dovolenou je dnes již něco naprosto samozřejmého. Málokdo chce ve dnech volna pracovat, ale oblíbenou hudbu nebo film si s chutí pustí téměř každý. Z původně čistě pracovního nástroje se tak počítač stále častěji stává multimediálním centrem zábavy.

U naprosté většiny notebooků se však stále potýkáme s podprůměrnou kvalitou zvuku. Audiovizuální zážitek se tak často vytratí v moři šumu a praskání integrovaných reproduktorů, které se nachází v naprosté většině notebooků.

Zvuk v pozadí

Jimmy Ioviene, spoluzakladatel výrobce kvalitních sluchátek Beats, hudební producent Dr. Dre a výrobce počítačů HP společně iniciovali vývoj technologie, která by do notebooků přinesla kvalitní zvukovou reprodukci. Společným cílem bylo vytvořit pro notebooky takový audio systém, který by co nejvěrněji reprodukoval hudbu tak, jak autor zamýšlel: tedy bez zkreslení a v co nejvyšší kvalitě. Výsledkem této snahy byl vznik technologie HP Beats™ Audio.

Pro výrobce počítačů je zvuk stále na samém dně žebříčku priorit - větší význam přikládají i barvě. Technologie Beats™ Audio posouvá zvuk reprodukovaný notebookem na novou úroveň, a ze sledování filmu nebo poslechu hudby se tak stává skutečný zážitek.

Jak technologie funguje?

Důraz je kladen především na vývoj kvalitních integrovaných reproduktorů, které uživatelům u notebooků chybí nejčastěji. Výsledkem je kvadrofonní soustava vměstnaná do úzkého šasi, která přitom nabídne velmi dobré podání tónů různých výšek. Basy jsou u vybraných notebooků navíc podpořeny samostatným subwooferem umístěným ve spodní části notebooku. Výrazně se zlepšila i kvalita zvuku ze sluchátek. Díky přepracování audio konektoru, který nově obsahuje jen minimum kovových částí, bylo docíleno redukce šumu a podstatně věrnějšího a čistšího zvuku.

U jakých produktů se s touto technologií setkáte?

Technologie Beats™ Audio je použita u nejnovějších notebooků HP Pavilion dv7 a dv6, u exklusivních notebooků HP ENVY a nebo u celé řady dalších notebooků a počítačů se značkou HP na víku.